Přejít na obsah


Fotka

Prémiové členství - kde a jak zaplatit?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#41 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 15:06

Čtecí rádius je malý. Tady jde o to, že když ji ztratíš, nebo ti ji ukradnou a ty to zjistíš až za čas, tak s ní někdo může bez pinu platit, dokud ji nezablokuješ. Sice jen do 500, ale opakovaně.
  • 0

#42 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 18:47

Nejvíc ty bezkontaktní karty řeší senioři, co mají pin přímo u karty. To mě vážně fascinuje.
  • 0

#43 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2013 - 21:50

Anoli napsal/a:
Nejvíc ty bezkontaktní karty řeší senioři, co mají pin přímo u karty. To mě vážně fascinuje.


Nebo taky na kartě.
  • 0

#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 7:58

Mít PIN napsaný na kartě je nebetyčná pitomost. Ale ověřovací kód pro internetové platby na kartě napsaný je a to je v pořádku. Kdyby na ní nebyl a byl někde zvlášť, bylo by to jakési zabezpečení. Za seniora se nepovažuju a bezkontaktní platbu používám, jak mi banka tu kartu poslala. Je to rychlejší než placení v hotovosti. Ale přesto mám pocit, že nějaké trochu větší zabezpečení by prospělo. Ze strany systému. Zrovna ti senioři si asi nebudou umět nastavit třeba potvrzovací SMS, pokud jim to banka nenastaví automaticky sama.
  • 0

#45 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 10:26

Arne1 napsal/a:
To máš stejné jako když budu kupovat dovolenou. Když ji koupím u cestovky rovnou, tak to mám za půl hodiny kompletně vyřízené a optimálně mám v mejlu vouchery a letenky. Když se obrátím na českého překupníka, tak sice zaplatím stejně jako té německé cestovce, ale musím přistoupit na prostředníkovy moresy, vypsat mu smluvu, nafaxovat mu ji podepsanou, pak mu přes převod poslat peníze protože kartu většinou neumí a ještě je tu riziko že vybraný a dostupný zájezd mi zapře a řekne že už je vyprodaný (nekecám, vyzkoušel jsem). Tohle se mi vyplatí pouze pokud mi ten prostředník k tomu ze svého něco přihodí - třebas parkování na letišti nebo autobus na letiště. Jinak je prostředník pro mne jenom komplikace.

No nevim, v tomhle pripade bych zrovna ceskou firmu vnimal spise jako pozitivum. Uz jenom z hlediska reseni problemu a reklamaci.


mpik napsal/a:
Platí se s nimi rychle, bez PINu. Ten to prý chce jen tak jednou za 4 platby. Platím s ní měsíc a pin to ještě nechtělo.

A platil si s ni vickrat v jeden den?

mpik napsal/a:
Čtecí rádius je malý. Tady jde o to, že když ji ztratíš, nebo ti ji ukradnou a ty to zjistíš až za čas, tak s ní někdo může bez pinu platit, dokud ji nezablokuješ. Sice jen do 500, ale opakovaně.

Jasne, stejne tak te "muze" srazit na prechodu pro chodce auto. A kdyz nekde ztratis penezenku s hotovosti treba 10 tisic, tak ti ji nekdo muze celou utratit a neni o tom ani zadny zaznam.


mpik napsal/a:
Mít PIN napsaný na kartě je nebetyčná pitomost.
Ale ověřovací kód pro internetové platby na kartě napsaný je a to je v pořádku. Kdyby na ní nebyl a byl někde zvlášť, bylo by to jakési zabezpečení.
Za seniora se nepovažuju a bezkontaktní platbu používám, jak mi banka tu kartu poslala. Je to rychlejší než placení v hotovosti. Ale přesto mám pocit, že nějaké trochu větší zabezpečení by prospělo. Ze strany systému. Zrovna ti senioři si asi nebudou umět nastavit třeba potvrzovací SMS, pokud jim to banka nenastaví automaticky sama.

Naopak PIN napsany na karte rozhodne doporucuji. Ovsem ne v klasicke podobe, ale treba prehazene dvojice, tedy kdyz je zakladni PIN 1234, tak si tam napsat treba 3412, pripadne udelat kazde cislo + nebo - o nejakou konstantu, treba 5. Tedy napsany PIN bude 6789. Vyhoda je ta, ze idiot to vyzkousi a bankomat mu kartu schramstne. Jinak CVV kod je vhodne vyskrabat ziletkou.

Co se tyce "dalsiho zabezpeceni", tak to si nemysli, ale to se dnes a denne resi jak u MasterCardu, tak i na Visa. Jde o to, ze udelat neprustrelny system lze, ale potom to nebude tak jednoduche pro pouzivani a lidi to nebudou pouzivat. Soucasny system je takovy, ze je spocitana rizikovost a s touto mirou rizika se proste pocita. Tedy, ze naklady na nahradu skod pri zneuziti jsou nizsi, nez vymysleni bejkaren, co zneprijemni pouzivani karet uzivateli.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#46 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:07

S474N napsal/a:
Naopak PIN napsany na karte rozhodne doporucuji. Ovsem ne v klasicke podobe, ale treba prehazene dvojice, tedy kdyz je zakladni PIN 1234, tak si tam napsat treba 3412, pripadne udelat kazde cislo + nebo - o nejakou konstantu, treba 5. Tedy napsany PIN bude 6789. Vyhoda je ta, ze idiot to vyzkousi a bankomat mu kartu schramstne. Jinak CVV kod je vhodne vyskrabat ziletkou.


Nebo další možnost - mít tam těch PINů více. Tohle znám u firemních karet co se půjčují - oprávnění vědí který PIN (nebo jaká kombinace) je správný. Ostatní si to mohou zkusit :)
  • 0

#47 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2013 - 11:10

Arne1: no jo, jenze tam je uz riziko toho, ze to trefi spravne. Pokud je zakladni PIN nejak jednoduse "zakodovan", tak se to riziko blizi limitne k nule. A hlavne, proc mit pocmaranou nesmyslne kartu desitkami PINu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama